Artykuly | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Grzegorz Górnik: Czas zawodowców – manager restauracji

19 marca 2019

Biznes gastronomiczny w wielu przypadkach nie jest już kurą znoszącą złote jajka, ewentualnie kurą obficie faszerowaną ciężką pracą wysoko wykwalifikowanych kucharzy, kelnerów kadry kierowniczej, a zwłaszcza właścicieli.

przeczytaj całość

Łukasz Konik: Nowe stowarzyszenie na kulinarnej mapie Polski

19 marca 2019

Minęło już parę tygodni od oficjalnego podania do wiadomości informacji o powstaniu nowego Stowarzyszenia. Teraz czas na konkrety. Myślą przewodnią wszystkich założycieli oraz członków było, jest i będzie transparentność w finansach poprzez wglądowe raporty. To tutaj chcemy pokazać, że zarząd i członkowie nie będą czerpać korzyści materialnych, jak i finansowych z tytułu przynależności do Polskiej Inicjatywy Kulinarnej (PIK).

przeczytaj całość

Jarek Uściński: Czarny PR – co zrobić, gdy z restauracji wyjdzie niezadowolony gość

18 marca 2019

Każda usługa, która opiera się na lubię/nie lubię rodzi zagrożenie, że coś może po prostu się nie spodobać. A wiemy przecież, że najlepszym nośnikiem dobrego, ale i często czarnego PR-u jest Internet. Drugi to z ust do ust.

przeczytaj całość

Marcin Berggrun: Sous chef - stanowisko nie dla każdego

8 lutego 2019

Zastanawiacie się dlaczego w gastronomii nie poradzi sobie każdy i dlaczego często po prostu się o tym nie mówi? Może warto uczulić młodych, ambitnych kucharzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę na wyższym stanowisku, że nie wystarczą tylko umiejętności, że potrzebne jest coś jeszcze? Co to takiego?

przeczytaj całość

Marcin Włodarczyk: Jak zorganizować przyjęcie

24 stycznia 2019

Wszystko tak naprawdę zaczyna się od oferty, która powinna być czytelna, przejrzysta i zachęcająca. Kolejnym ważnym elementem jest jej prezentacja podczas pierwszego spotkania z klientem. Często jest to kierownik gastronomii lub restauracji, czasami właściciel, a w dużych obiektach, jak np. w hotelach – osoba z działu sprzedaży i marketingu.

przeczytaj całość

Monika Leśniak: Manager – przyjaciel czy szef?

7 stycznia 2019

Gastronomia jest branżą niezwykle trudną, która wymaga dużej czujności i ciągłego poszerzania wiedzy. Wybierając tę drogę musimy być świadomi wszystkich cieni i blasków, jakie ze sobą niesie. Niezależnie od stanowiska jakie zajmujemy musimy liczyć się z tym, że częściowo ucierpi zarówno nasze życie towarzyskie, jak i rodzinne. I choć elastyczne godziny pracy brzmią bardzo ładnie i miło, wiedzmy, że w tej branży nie ma nic pewnego, a my sami musimy po prostu kochać to, co robimy. Dlaczego? Pasja w gastronomii jest niezbędna, w innym razie nasz zapał i chęci szybko się wypalą, a my poddamy się na starcie.

przeczytaj całość

Andrzej Bryk: Jakość to czystość, a czystość to jakość

9 listopada 2018

Praca w gastronomii jest pracą techniczną, która zawiera elementy procesów myślowych, ale głównie polega na wypracowanych schematach i zasadach.

przeczytaj całość

Michał Suchanowski: Własny biznes, własny lokal...

18 września 2018

To marzenie wielu osób. Niestety bardzo często okazuje się, że nasze oczekiwania mają się nijak do rzeczywistości. To co zaplanowaliśmy pęka jak bańka mydlana, czujemy, że spadamy w dół i nie wiemy, co poszło nie tak. Trudno nam znaleźć odpowiedź, gdyż jesteśmy przekonani o tym, że miejsce, które stworzyliśmy jest idealne i powinno przynosić zyski.

przeczytaj całość

Szymon Kohut: Europejskie normy żywienia

12 sierpnia 2018

Jak powinno wyglądać prawidłowe żywienie człowieka? Jakiej wielkości porcje należy podawać w restauracjach? Czy na pewno więcej znaczy lepiej? Czy mniejsza porcja jest bardziej elegancka od dużej? Jak wielkość porcji wpływa na sprzedaż? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście.

przeczytaj całość

Przemysław Szałczyński: Francuska szkoła czasu

5 sierpnia 2018

Sukces restauracji zależy od zespołu i zarządzania, jednak narzędziem do jego osiągnięcia jest czas. Bo doświadczenia, tak potrzebnego w gastronomii, nie zdobędzie się w pół roku.

przeczytaj całość

Strony

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Anita Kubiak

tel. (61) 851 37 08
anitak@poradnikrestauratora.com.pl