Transatlantyk Festival zaprasza na Kino Kulinarne | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Transatlantyk Festival zaprasza na Kino Kulinarne

Transatlantyk Festival (13-20 lipca) po raz kolejny zaprasza na Kino Kulinarne – jedną z najpopularniejszych sekcji filmowych festiwalu. Obok seansów filmowych widzowie zostaną zaproszeni na pięć wyjątkowych kolacji. Autorskie menu Kina Kulinarnego przygotują w tym roku jedni z najwybitniejszych w Polsce szefów kuchni. To niecodzienne wydarzenie, łączące sztukę filmową i kulinarną, podobnie jak w latach ubiegłych przygotowywane jest we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Berlinale!

Kino Kulinarne to jedna z najważniejszych sekcji filmowych Transatlantyk Festival. Podczas cyklu filmowego, widzowie – jak co roku – oprócz seansów filmowych, wezmą udział w wyjątkowych, inspirowanych obrazami filmowymi kolacjach. Bilet na każdy z 5 pokazów jest równocześnie zaproszeniem na kolację, która będzie miała miejsce w wyjątkowej przestrzeni EC1 Łódź, specjalnie zaaranżowanej na te wieczory. Autorskie menu Kina Kulinarnego przygotują jedni  z najwybitniejszych w Polsce szefów kuchni. Dodatkową wartością wieczoru są dyskusje z twórcami sztuki filmowej i kulinarnej. To niecodzienne wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowywane jest we współpracy z twórcami Berlinale. Połączenie sztuki kulinarnej z kinem? To możliwe tylko na festiwalu Transatlantyk!

- Kino kulinarne jest dla nas elementem filozofii życia. To nie tylko pokazanie filmu i ugotowanie kolacji nim inspirowanej. To powrót do jedzenia archaicznego, w dobrym tego słowa znaczeniu, do żywności wolnej od chemii i GMO, do jedzenia, które jest też powodem do spotkania bez pośpiechu. Przez prezentację starannie wyselekcjonowanych obrazów inspirujemy widzów i zachęcamy  do szukania z nami pasji - tak w kinie, jak i na talerzu - twierdzi Dyrektor Transatlantyk Festivalu, Jan A.P. Kaczmarek.

Podczas pierwszej kolacji (14.07.2018) zostanie pokazany jeden z pierwszych filmów trzykrotnego zdobywcy Oscara Anga Lee - “Jedz i pij, mężczyzno i kobieto”. Sceny kulinarne prezentowane w tym filmie należą do jednych z najbardziej spektakularnych w światowym kinie. Kolację tego wieczoru przygotuje szef Wojciech Modest Amaro. To jeden z najwybitniejszych szefów kuchni, który zrewolucjonizował polską gastronomię. Jest zdobywcą historycznej, pierwszej Gwiazdki Michelin w Polsce, którą utrzymuje nieprzerwanie od 2013 roku.

Kolejnego wieczoru (15.07.2018) pokazany zostanie film „The Quest of Alain Ducasse” reż. Gilles de Maistre. Pokazuje on pracę od kulis jednego z najbardziej znanych szefów kuchni Alain Ducasse. Kolację przygotują Kurt Scheller oraz Robert Skubisz. Kurt Scheller to człowiek legenda - światowej sławy mistrz sztuki gotowania i znaczący głos w dziedzinie kulinarnej. Z kolei Robert Skubisz to jeden z najbardziej utalentowanych polskich szefów kuchni, zdobywca  między innymi symbolu „4 sztućców” Przewodnika Michelin.

Kolejnego dnia festiwalu (16.07.2018) zaprezentowany zostanie film „Cuban food stories”, reż. Asori Soto. To historia reżysera Asori Soto, który po 10 latach spędzonych w USA postanawia wrócić do swojej ojczyzny - Kuby w poszukiwaniu zapomnianych smaków dzieciństwa. Tym razem kolację przygotuje Robert Sowa - kucharz, restaurator i autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej, laureatem niezliczonej ilości prestiżowych konkursów w branży kulinarnej i biznesowej.

17 lipca zobaczyć będzie można film „In search of Israeli Cuisine” reż. Roger M. Sherman. Film ukazuje ponad 70 różnych kultur, które obecnie tworzą izraelski naród, gdzie każda zachowuje swoje wspaniałe i niepowtarzalne tradycje kulinarne. Kolację tego wieczoru przygotuje: Marcin Popielarz. Zdobywał doświadczenie w gwiazdkowych restauracjach w Londynie i Oslo. Obecnie jest Szefem Kuchni w gdyńskiej restauracji Biały Królik gdzie odważnie eksperymentuje z kulinarną tradycją regionu.

Ostatniego wieczoru (18.07.2018) pokazany zostanie film „Our blood is wine” reż. Emily Railsback, prosto z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. Film ten przedstawia historię o poszukiwaniu doskonałego wina, w której Jeremy Quinn - sommelier z zawodu i pasji, wybiera się aż do Gruzji, gdzie poznaje smak wina przeznaczonego tylko dla nielicznych. Kolację przygotuje Justyna Słupska Kartaczowska. diament na ogólnopolskiej scenie gastronomicznej. W 2016 roku została odznaczona przez Gault & Millau tytułem Szef - Kobieta Roku.

Bilety w cenie 200 zł można nabyć poprzez aplikację Going, stronę www.goingapp.pl oraz stronę www.transatlantyk.org. Szczegółowy regulamin wydarzenia oraz więcej informacji nawww.transatlantyk.org w zakładce Kino Kulinarne. 

Organizatorem Festiwalu Transatlantyk jest Fundacja Transatlantyk Festival. Partnerem Głównym Festiwalu jest Miasto Łódź. Współorganizatorem Festiwalu jest Instytut Adama Mickiewicza. Sponsorem Festiwalu jest VOX. Partnerem Festiwalu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Galeria

Zainteresował Cię temat? Udostępnij artykuł!
Kategoria
Wydarzenia
Tagi
Data dodania
17 maja 2018

Podobne artykuły

Gala Akademii Gastronomicznej w Polsce

22 marca 2019

21 marca w Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród AIG PRIX oraz ARS COQUINARIA. Poradnik Restauratora uczestniczył w tym wydarzeniu.

przeczytaj całość

Fachowe porady od kucharzy dla kucharzy Infolinia ChefLine

22 marca 2019

Pytania związane z obsługą i planowaniem menu, porady dotyczące przepisów i procesów pracy – infolinia ChefLine firmy Rational udziela wszystkich odpowiedzi, w każdym zakątku świata. Wszędzie tam, gdzie można kupić urządzenie konwekcyjno-parowe Rational lub VarioCookingCenter, w cenę wliczona jest infolinia. Przez 365 dni w roku doświadczeni kucharze udzielają odpowiedzi i porad, pomagają w wyborze akcesoriów i korzystaniu z ConnectedCooking, a niekiedy zdradzają nawet skład swojej ulubionej mieszanki przypraw.

przeczytaj całość

Więcej w dziale

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Anita Kubiak

tel. (61) 851 37 08
anitak@poradnikrestauratora.com.pl